Bestsellery
Opaska  Kokardka Elegancka Czerwona
Opaska Kokardka Elegancka Czerwona
20,50 zł
szt.
Spinka Gwiazdka Cekinowa Czerwona
Spinka Gwiazdka Cekinowa Czerwona
11,00 zł
szt.
Opaska  Sztywna Kokarda Czarna
Opaska Sztywna Kokarda Czarna
19,00 zł
szt.
Spinka Kokardka Podwójna Czerwona
Spinka Kokardka Podwójna Czerwona
12,00 zł
szt.
Opaska Bezuciskowa Kokarda Różowa
Opaska Bezuciskowa Kokarda Różowa
17,00 zł
szt.
Spinki Klasyczne Czerwone
Spinki Klasyczne Czerwone
11,50 zł
zestaw
Spinka Kokardka Mini Bordowa
Spinka Kokardka Mini Bordowa
9,00 zł
szt.
Opaska Bezuciskowa Rzemykowa Biała
Opaska Bezuciskowa Rzemykowa Biała
11,00 zł
szt.
Spinka Kokardka Biała
Spinka Kokardka Biała
10,00 zł
szt.
Spinka Gwiazdka Cekinowa Srebrna
Spinka Gwiazdka Cekinowa Srebrna
12,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Rodzinna sesja zdjęciowa a upływ czasu 0
Rodzinna sesja zdjęciowa a upływ czasu

W plenerze, w atelier, na zamku, w polu, latem, wiosną czy jesienią - nie ma to znaczenia dla uwiecznienia nas i naszych rodzin na fotografiach rodzinnych. Zdjęcia są bezcenną pamiątką dla przyszłych pokoleń.

Już dziś sięgamy po piękne, kolorowe zdjęcia, a jeszcze 200 lat temu nie znano fotografii. Fotografie jednak robimy także dla siebie, aby uwiecznić chwile, które tak szybko przemijają.

 

Zdjęcia dawniej i dziś

„Widok z okna Le Gras” to najstarsze znane nam trwałe zdjęcie, uzyskane około 1827 roku przez francuskiego optyka Josepha Nicéphore’a Niépce’a [1]. Zdjęcie wykonał on na metalowej płycie o wymiarach 20,3 cm × 16,5 cm [2]. Nie było ono takie jak zdjęcia współczesne, w zasadzie nie wiele było na nim widać.

 

 

Fot. J.N. Niépce, Widok z okna w Le Gras, 1826, Domena publiczna PD-US

 

Niépce pokrywał metalową płytkę specjalnymi substancjami i wystawiał ją na działanie światła, a następnie polewał rozpuszczalnikiem. Na uzyskanie zdjęcia, potrzebował co najmniej 8 godzin naświetlania. Heliografia, jak nazwał fotografię jej wynalazca, była zatem pierwszą i jednocześnie niedoskonałą metodą robienia zdjęć. Jednak nadała ona kierunek Louisowi Jacques Daguerre, który współpracując od 1829 roku z Niépce, odkrył w 1838 roku zjawisko obrazu utajonego, dzięki czemu mógł skrócić czas naświetlania. Opatentował swój wynalazek, zaś w 1839 roku wynalazł dagerotypię, czyli proces fotograficzny, w którym wykorzystał jodek srebra do pokrywania płyt na powierzchni posrebrzanej płytki miedzianej. Okazał się on materiałem na tyle światłoczułym, że rok 1839 uznano za początek praktycznej fotografii. Jan Warabowski, dawny oficer napoleoński był pierwszą osobą sfotografowaną metodą dagerotypii [3].  O wynalazku Louisa Jacques Daguerre’a, przedstawionego 7 stycznia 1839 roku na zebraniu Francuskiej Akademii Nauk przez sławnego fizyka - François’a Arago, dowiedział się cały świat [4].

 

Fot. PublicDomainPictures z Pixabay 

 

Dzisiejsze zdjęcia otrzymujemy zarówno na papierze, jak i cyfrowo. Są one kolorowe o wysokiej rozdzielczości, nie to, co w XIX wieku. Technologia poszła naprzód. Jest to niewiarygodne, jak w niecałe 200 lat zmieniło się nasze życie.  

Mimo to dopiero Anglik Fox Talbot stworzył metodę wielokrotnego kopiowania negatywy. Metodę opublikował 20 stycznia 1839 rok w londyńskiej Royal Society [5].

 

Sesje rodzinne – co warto o nich wiedzieć?

Sesje rodzinne to zaplanowane spotkania z wybranym fotografem, który przygotowuje klimat i koncepcję sesji. Fotograf powinien mieć doświadczenie i umiejętności, aby w sposób jak najbardziej niezwykły, przedstawić Waszą rodzinę. Zdjęcia powinny być niezapomniane, niesamowite i profesjonalnie obrobione. Zazwyczaj fotograf lubi różnorodność scenerii, zatem godzi się na dojazd w plener, na zamek, starówkę, w jakieś inne urocze miejsca, które wybierzemy. Ma on także swoje propozycje na stylizacje i miejsca sesji. Dlatego warto skorzystać z porad bardziej doświadczonej osoby.

Sesja obejmuje zestaw zdjęć w formie papierowej, na płytce DVD oraz fotoksiążki. Trwać może ona kilka godzin, zwykle od 3 do 5 h.

 

     

Ta piękna, malutka modeleczka ma opaskę "OPASKA WIANUSZEK ECRU I BRĄZOWE RÓŻE NA ECRU GUMCE"

Znajdziesz ją TU

 

Sesja fotograficzna – czy warto płacić taką cenę?

W dzisiejszych czasach wiele rodzin może pozwolić sobie na wykonanie sesji rodzinnej. Dawniej zdjęcia były drogim wynalazkiem, zatem nie każdy mógł sobie na nie pozwolić.  Dziś łatwo sami możemy wykonać fotografie nawet telefonem komórkowym, który jest technologicznie bardzo dobrym sprzętem, patrząc pod kątem historycznym fotografii i aparatów.

Profesjonalna sesja jest niezapomnianą przygodą. Sesja zdjęciowe to przede wszystkim zdjęcia wysokiej jakości, fotograf bowiem potrafi uchwycić magię chwili, tak że wyglądają one bardziej profesjonalnie niż nasze własne kreacje. To fotograf ma wiedzę jak ustawić aparat, światło, przesłonę czy wykorzystać inne opcje w fotografii. Fotograf także na koniec obrabia zdjęcia w programach, aby były jeszcze bardziej magiczne.

 

       

 

Za to ceny sesji fotograficznej niestety bardzo się różnią. Zależą one od ilości zdjęć, samego fotografa i jego dyspozycyjności, koncepcji na sesję, doświadczenia i dojazdów w plener. Musisz liczyć się nawet z kosztem 1000 zł za sesję rodzinną, z której otrzymasz 25 zdjęć na płycie DVD i odbitek w pudełeczku. Ale można trafić już za 350 zł za sesję rodzinną.

 

A co z mamą w ciąży?

Oczywiście ciąża to świetny moment na uchwycenie w obiektyw najpiękniejszej chwili oczekiwania na swoje maleństwo. To czas, gdy nasze życie zmienia się, nasze ciało również. Sesje ciążowe można zaliczyć do sesji rodzinnych, bowiem często właśnie fotograf uwiecznia w tym czasie całą rodzinę. 

Ciąża nie jest przeciwskazaniem do zrobienia sobie sesji zdjęciowej. Oczywiście musimy mieć na uwadze, by nie przemęczyć się, nie robić niewygodnych pozycji, uważamy na brzuszek i maleństwo, a kiedy jesteśmy zmęczone, zwyczajnie odpoczywamy. Nic nie jest ważniejsze niż zdrowie naszego dziecka i nasze.

Po sesji ciążowej z pewnością skorzystasz z sesji noworodkowej, by mieć piękną pamiątkę. Czy wiesz o niej wszystko? Zajrzyj do artykułu:

"TOP 10 - Co powinnaś wiedzieć o sesji noworodkowej?"

 

 

Fot. Astrid Pereira z Pixabay 

 

Pampuszek także otrzymał zdjęcia od klientek z jego wyrobami handmade. Wszystkie niepodpisane fotografie to właśnie od nich. Wszystkie opaski na małych modelkach znajdziecie w sklepie www.pampuszek.pl.

 

    

 

 Dziękujemy! Zapraszamy do podzielenia się zdjęciami Waszych pięknych sesji rodzinnych. 

 


Literatura: 

[1] https://pl.wikipedia.org/wiki/Joseph_Nic%C3%A9phore_Ni%C3%A9pce, dostęp: 26.01.2021

[2] https://pl.wikipedia.org/wiki/Widok_z_okna_w_Le_Gras, dostęp: 26.01.2021.

[3] https://pl.wikipedia.org/wiki/Louis_Jacques_Daguerre, dostęp: 26.01.2021.

[4] Bezpłatny Dodatek do Wiadomości Drogistowskich, Foto-Drogista, styczeń-luty 1939, Rok VII, nr 1, s.2. [w:] https://www.wbc.poznan.pl/dlibra/show-content/publication/edition/122881?id=122881, dostęp: 26.01.2021.

[5] Ibidem, s. 4.

Fot. tytułowa - Autor: PublicDomainPictures z Pixabay 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl